18 listopada o godz. 17.00, w Sali Wystaw i Promocji Miejsko - Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie, w ramach obchodzonych jubileuszów 70-lecia Biblioteki oraz 950-lecia Rypina, odbędzie się spotkanie autorskie z Szymonem J. Wróblem twórcą filmu oraz autorem najnowszej książki o ks. Józefie Tischnerze "Jego oczami". Spotkanie będzie miało charakter otwarty. Podczas spotkania będzie można nabyć książkę i otrzymać autograf. Serdecznie zapraszamy!
Szymon J. Wróbel - rocznik 1986. Góral z Jeleśni, koło Żywca, lokalny patriota. 8 lat chodzący krakowskimi ścieżkami. Magister politologii i komunikacji społecznej: swoją pracę mgr pod tytułem „Ks. Adam Boniecki i Tygodnik Powszechny z katolicką doktryną medialną w tle” obronił na ocenę bardzo dobrą.
Uczestnik „V międzynarodowej konferencji etyki mediów” organizowanej przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
Dziennikarz, 7 lat związany m.in. z krakowskim "Dziennikiem Polskim", w czwartki prowadził swoje dwie muzyczne rubryki, zajmował się szeroko pojętą kulturą. Tworzył od podstaw jeden z największych dodatków kulturalnych w Polsce "Magnes", który ukazywał się z "Dziennikiem Polskim". Dla platformy "Orange" wymyślił i realizował programy, "Czego słuchają gwiazdy?" i "Start". W TVP3 pracował przy takich programach jak "Pokolenie UE" i "Kraków dla pocztujących". Był również jednym z gospodarzy programu, "Co się słucha?" na Mieście Muzyki RMF, oraz twórcą i gospodarzem "Płyty na gramofon" na portalu malopolskatv.pl.
Tworzył w Krakowie charytatywny cykl imprez "Przyjaciele Clubbingu", jak również „Dzień Żywca w Krakowie”. A fani wszelakiego humoru na pewno nie raz czytali jego kulturalne felietony, które pisał wraz z Adamem Grzanką(Formacja Chatelet) w krakowskim Lounge Magazynie.
Pracował również przy produkcji programu "Mam Talent" (druga i trzecia edycja), obok reżysera pana Wojciecha Iwańskiego, jak również znalazł się w ekipie produkcyjnej filmu "Bracia", „Dzień Oszusta”, i "Losy Goetzów" (w reżyserii nominowanego do Oscara za "Dzieci z Leningradzkiego" Andrzeja Celińskiego). Był jednym z jurorów lokalnych międzynarodowego konkursu dla młodych talentów „Hard Rock Rising- bitwa zespołów 2012”, który organizuje „Hard Rock Cafe”, realizował program „Dzień z …” dla Orange Sport. Jest współtwórcą portalu zywiecki24. Aktywnością wykazywał się również na Żywiecczyźnie, gdzie do dziś wspólnie z Miejskim Centrum Kultury, organizuje, prowadzi i promuje wiele wydarzeń kulturalnych. Początkiem 2013 roku został nominowany przez redakcję Dziennika Zachodniego w kategorii „Człowiek roku Żywiecczyzny 2012”. W Plebiscycie był najmłodszym nominowanym i zajął 2 miejsce. Nominowany był również w kategorii "Dziennikarz roku 2012" w plebiscycie Koalicji Marek Ziem Górskich. W między czasie zrealizował krótkometrażowy dokument "Kilka zdjęć o niezwykłej", przypominający postać Władysławy Klinowskiej- pierwszej na Żywiecczyźnie osoby z orderem uśmiechu, oraz promujący "Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej".
Początkiem 2014 roku pracował dla stacji TVN Style, gdzie pełnił funkcję redaktora. Zrealizował kilka odcinków programu "Stylowy Magazyn". Związany jest również z "Kroniką Beskidzką", dla której do dziś na portalu beskidzka24.pl pisze felietony "Wróbel na dachu". Pracował również dla agencji nagrodzonej "Złotym Spinaczem 2013" PR Inspiration w Krakowie, gdzie szlifował swoje promocyjne i PR-owe zdolności.
Kilka ostatnich lat poświęcił projektowi „Jego oczami”, który opowiada w nietypowy sposób historię ks. Józefa Tischnera, m.in. wyreżyserował i zrealizował, niezależny pełnometrażowy dokument pt. "Jego oczami". Jest również autorem książki pod tym samym tytułem, która 13 września 2014 roku trafiła do księgarń w całej Polsce i za granicą...
(red.)